Site logo

Ferrata Hluboká

Zámek už jste viděli, ale co dál?

Začalo to nevinně, jedno popíchnutí v reakci na stories a najednou jsem seděl ve člunu směr Purkarec s kapitánem Vojenem. ⛵️

Hluboká nad Vltavou, každý jí zná hlavně kvůli zámku. Jenže Hluboká toho může nabídnout mnohem víc, ať už je to sportovní a relaxační areál, vyhlídka Baba, ale taky nedaleko najdete ferratu, která nevisí ve výšce několik set metrů nad mořem, ale pouze pár metrů nad vodou. To ocení strašpytlové z výšek, do kterých se hrdě počítám i já. Právě na ferratu jsme se s Vojenem vydali a tady se s vámi můžu rozepsat o tom, jaké to bylo a jak to můžete zažít i vy!

Jenom se tak ukotvit a lézt.

Vybrali jsme si s Vojenem skvělej den, venku bylo 35 stupňů a navíc lehce po pravém poledni. Prostě ideální den na to se trochu zpotit, co vám budu povídat. 

Ferrata ten den doslova žila, spousta podobně smýšlejících odvážlivců, kterým byla zima a využili příjemného způsobu jak se zahřát. 

Popravdě bylo to moje poprvé, ale takových v životě je, některý jsou těžší některý lehčí. Maloval jsem si to trochu příjemnější, už v první čtvrtce jsem zvažoval, že se normálně odjistím a skočím do tý vody podemnou. Přišlo mi jako skvělej nápad si na záda vzít ještě batoh s foťákem a objektivama, to jediný mě pak drželo od toho se pustit a skočit. Pak mi Vojen řekl, že to minulý týden zalezlo čtyřleté dítě a v ten moment jsem se taaaak naštval, až jsem najednou byl na konci. Haha, ne, ale najednou to šlo o trochu snáž. Nakonec to docela uteklo, údavaných půl hodiny lezení bylo asi jenom třičtvrtě, což vám může přijít jako věčnost, ale já cítil hlavně vděčnost. 😂 

V různých místech ferraty jsou místa, kde si můžete chvilku vydechnout po úsecích, kde celou dobu visíte čistě v rukou. Úsek B/C má celkem 150 metrů a obě trasy ferraty jsou volně přístůpné, u nástupu na trasu najdete QR kód, kterým můžete provoz finančně podpořit. 

Selfie a čau

Po heriockém výkonu už zbývalo jenom selfíčko, ať všichni vidí, že jsme to zvládli a ještě nám ten pot sluší, ne asi! 🙂 Ferrata na Hluboké je fajn zábava pro všechny bez rozdílu, protože ruku na srdce, dolézt do konce vždycky nějak zvládnete, nebo prostě skočíte do vody, jednodušší už to být nemůže.

Je to fajn zpestření výletu a já moc díky destinačnímu managementu Českobudějovicko-Hlubocko za pozvání a nezapomínejte na svých toulkách za krásami jižních Čech objevovat taky Stezku Vltavy, protože v další části blogu najdete všechny potřebné informace, jak to můžete zažít i vy! 

Co budete potřebovat?

Na ferratě si můžete zvolit mezi dvěma obtížnostmi, B/C nebo C/D, ta je novinkou letošní sezóny a já jsem si na ní upřímně netroufl.

Rozhodně potřebujete ferratový set a za mě bych neopomenul ani rukavice, ty přijdou víc než vhod. Pokud vlastní nemáte, tak to není žádný problém, protože vám je rádi zapůjčí ve Sportovně relaxačním areálu na Hluboké. Pokud si sami netroufáte, tak je možné si domluvit i zkušený doprovod. Vše si lze dopředu rezervovat na odkazu zde.

Jak se na ferratu dostat?

Ferrata se nachází na levém břehu Vltavy, 8km z Hluboké nebo 4km z Purkarce. 

Pokud se na ní vydáte pěšky nebo na kole, je značená na cyklostezce Vltavská.

U ferraty se též nachází molo, kde můžete ukotvit menší plavidla, takže třeba i paddleboard. 

Způsobů, jak se tam můžete dostat, je tedy několik. Kolo, paddle, pěškobus nebo loďka. Všechno tohle, kromě nohou, ty musíte zapojit vlastní, zvládnete vypůjčit ve stejném areálu jako ferratový set.

  • Zatím žádný komentář.
  • Přidat komentář