Site logo

Mámo, táto, už jsme tady!

Je neděle, hluboká noc, a já tu sedím, koukám na to, co se za posledních pár měsíců povedlo a nevěřím sám sobě, ono je to spuštěné! Asi by to bylo spuštěno už dávno, ale prostě jsem to já a pořád se mi něco nelíbilo. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mě vždycky vrátí zpátky nohama na zem a vysvětlí mi, že to vypadá už super a já bazíruju na detailech, kterých si stejně nikdo nevšimne. Nejhorší je ten fakt, že mají pravdu, ale prostě povaha berana. Kdo ho máte vedle sebe, tak vás lituju a obdivuju vaší trpělivost. Kdo jím jste, jste boží. Haha, ale k věci.

Krásy Jižních Čech vznikly už 4 roky zpátky čistě z toho důvodu, že jsem si pořídil dron – to byla tehdy ještě doba, kdy se neprodávaly jako rohlíky v sámošce, v televizi se s nimi nestrašilo jako s největším narušitelem soukromí na planetě zemi a možná i mimo ní. Já tehdy přemýšlel, co s fotkami z dronu budu dělat, nechci je přeci nechávat pro sebe v nějakém archivu, vždyť se na ně už nikdy znovu nepodívám. A tak jsem založil Krásy Českého Krumlova, protože tady jsem doma, že? Ten název vydržel asi tři minuty, spíš dvě. Pak přišlo Krásy Českokrumlovska, to už vydrželo déle, ale pak jsem si řekl, že myslím v moc malém měřítku a tipy na fotky mi rychle dojdou. Hm, tak Krásy Jižních Čech? Jo, to je ono!

Jsou to čtyři roky, čtyři roky courání a toulání po našem kraji a víte co? Já pořád nebyl všude. Je až neuvěřitelné, kolik těch míst tady je a kolik z nich ani ještě neznáme. Za ty čtyři roky se Krásy Jižních Čech na Facebooku a Instagramu staly pojem. Facebooková komunita čítá skoro 10 tisíc hlav a ta Instagramová přesáhla 7tisíc teprve nedávno. Existuje i hashtag #krasyjiznichcech a Krásy Jižních Čech jsou už značka. Čísla jsou fajn, ale co s tím dál, říkal jsem si?

Prostě ty fotky míst vezmu a hodím je do mapy tak, aby si každý mohl, kdykoliv bude chtít, proklikat moje fotky míst našeho kraje. Není to málo? Je, chtělo to něco víc než jenom prohlížení míst, a tak vzniklo tohle. Web Krásy Jižních Čech bude, doufám, sloužit jako výchozí bod pro vaše plány při toulání naším krajem. A nezůstane to pouze u zajímavých míst k navštívení. Začal jsem se více zajímat o lokální gastropodniky či další místa k trávení volného času, ať už suchou nohou nebo po hlavu ve vodě, kdy všichni zkoušíme, jestli Lipno nadnáší jako to slané moře, nenadnáší, věřte mi.

Na začátek je tu od všeho trochu a pravidelně budu databázi rozšiřovat, na blogu se občas rozepíšu o zajímavých trasách, co jsem si zase vymyslel a vy to můžete zkusit taky. Začnu třeba hřebenovkou z Nového údolí na Třístoličník, Plechý a zpátky do Nové Pece.

Já moc díky, že jste to přečetli až sem a vážím si toho, že tu teď vůbec jste.

T.

 • Libuše Vepřeková
  8. 6. 2020 v 10:06

  Přeji hodně úspěchů !!!

  • Tomáš Perzl
   8. 6. 2020 v 10:40

   Moc Vám děkuju! 🙂

 • Jan Boháč
  8. 6. 2020 v 10:57

  Super stránky Tome! 🙂

  • Tomáš Perzl
   8. 6. 2020 v 11:03

   Moc děkuju Honzo, doufám, že se máš krásně! 🙂

   • Jan Boháč
    8. 6. 2020 v 18:26

    Krásně se mám, daří se dobře. Doufám, že u tebe je to stejné 🙂

 • Gábina Bublíková
  8. 6. 2020 v 13:25

  Moc krásné stránky Tome. Na spoustě míst už jsem byla, na jiná se chystám a plno dalších díky Vám poznám 🙂 Máme tu prostě krásně.

Přidat komentář