Site logo

Za Krásami Jižních Čech společně s Fjällräven

Už je to víc jak rok, kdy jsme se domluvili na spolupráci mezi Krásami Jižních Čech a firmou, kterou jsem na výlety už dřív nosil moc rád, říkejme jí pracovně liška, oficiálně pak Fjällräven. 🙂 . 

Nechtěl jsem tenhle článek uspíšit, protože u věcí jako je outdoorové oblečení ho musíte nejdřív podrobit testům ve všech podmínkách, které můžete na svých cestách potkat. Věci od lišky jsem s sebou měl i na mém 14 denním putováním po zemi ohně a ledu, Islandu. Takže ano, teď můžu konečně sepsat tenhle článek, kde vám představím, co jsem si od lišky vybral a co už nějakou dobu hrdě nosím.  

Nutno podotknout, že liška vyniká i ve věcech, které si na sebe můžete vzít do města a vypadat skvěle. Vzpomeňme třeba na řadu batohů a doplňků Kånken, hehe.

Trochu jsem tady rozpracoval, co v mé zásobě od lišky mám do jednotlivých ročních období. Nedávno jsem přidal i první batoh, a ten má kapitolu sám pro sebe, protože se hodí prostě vždycky, na ročním období nezáleží. 🙂

Podzim / Jaro

Bunda Greenland
Jedna z nejikoničtějsích bund, které liška ve své nabídce má, já jí s oblibou říkám bunda typu „jdu ven“. 

Kalhoty Abisko Lite Trekking Zip-Off

Moje nejoblíbenější kalhoty, jsou dost prodyšný, což ve výšlapu oceníte. Když čekám, že mě čeká hodně chůze v rose nebo déšť stačí navoskovat a problém vyřešen. 🙂
Co je ale největší výhoda těhle kalhot jsou odepínací nohavice, takže vlastně tyhle kalhoty můžou rázem být i kraťasy.

 

Zima

Skogsö Padded Jacket 

Lehce zateplná bunda, ve které se v zimě tolik nepotíte. Naprosto skvěle vyřešená kapuce, která kryje krk i hlavu od chladného větru.

Övik Nordic Sweater

Pletenej svetr se skandinávským vzorem, musím něco dodávat? Zimní vrstvení si bez něj už nedokážu představit. 

Čepice Byron Hat

Čepice jsem nikdy moc nemusel, no, jenže už taky nejsem ten mladej floutek, co si může dovolit xkrát denně profouknout a stejně být druhý den pořád vysmátej. Na Islandu to byl jeden z nejdůležitějších prvků v mé výbavě. 

Léto / Kdykoliv

Kšiltovka 1960 Logo Långtradarkeps

Nikdy jsem kšiltovky moc nenosil, až tahle s ikonickým logem lišky u mě vyhrála. Asi první kšiltovka, která mi sedí na hlavu, takže jí tahám skoro všude.

Tričko 1960 Logo Shirt 

Mám rád, když věci k sobě ladí, takže k logu na kšiltovce jsem vybral i tohle tričko v trochu nevšední bílé barvě. Potrpím si prostě na detaily, a tohle byl asi můj nejčastější vzhled tohohle léta. :)) 

Batoh

Ulvö Rolltop 30

Do teď mě samotnýho překvapuje, že jsem šel do rolltop batohu. Nikdy jsem tomu stylu řešení zapínaní vršku úplně nevěřil. Chce to trochu zvyku, ale teď bych neměnil.

Většinou mám plný batoh objektivů, dron, filtry, ovladač a místa v něm moc nezbyde. Jenže, kam si hodíte takovou tu lehkou nepromokavou vrstvu, kdyby náhodou začalo pršet? A pak zjistíte výhodu rolltopu, ten prostor, který zůstává nahoře v klidu pojme právě tyhle drobnosti na které byste jinak potřebovali prostě větší batoh.

Navíc se dá skvěle používat i jako každodenní batoh díky oddělené kapse na noťas. Užívám si i široké postranní kapsy, kam v klidu dám stativ. 

  • Zatím žádný komentář.
  • Přidat komentář